• 604 600 437 nebo 603 185 989
 • Po - Pá: 7:00 - 16:00  
 • Tišnovská 305, Kuřim
Kontaktujte nás
2000 znaků zbývá
Kontaktujte nás
2000 znaků zbývá

Izolační materiál - záruka tepelného komfortu a úspor za energie

Tepelná izolace je jedním z velmi důležitých aspektů, které je, vzhledem ke stále rostoucím nákladům na energie, nutné zohlednit při zpracování stavebních projektů obytných domů či komerčních staveb. Správný výběr a instalace výrazně ovlivňují výslednou kvalitu vybudovaného objektu. Volba typu izolačního materiálu závisí nejen na finančních možnostech zákazníka, ale také na struktuře a fyzikálních vlastnostech jednotlivých materiálů vzhledem k místu použití.

Přidáním izolační vrstvy se stavitelé snaží zamezit ztrátám tepla unikajícího z domu, zvláště během topné sezóny, či naopak působení vnějšího tepla na prostředí uvnitř stavby v období letních měsíců. Aby si také naši zákazníci mohli zajistit optimální tepelné zaizolování svých domů či budov, jejichž výstavbu realizují pro své klienty, zařadili jsme do sortimentu stavebního materiálu také následující stavební izolační materiály:

 • Fasádní polystyren

  Řadí se mezi nejvíce používané izolační materiály pro zateplení fasád. Jeho výhodou je především nízká hmotnost, snadná opracovatelnost, poměrně nízká nasákavost a rovněž dobrá cena. Naopak mezi nevýhody patří nižší zvukově-izolační schopnost a také malá odolnost proti požáru.

 • Extrudovaný polystyren

  Jedná se o další z typů tepelně-izolačních materiálů. Je vyráběn speciálním systémem tzv. "extruze", díky kterému získává důležité fyzikální vlastnosti, které běžný fasádní polystyren postrádá. Nabízí vysokou pevnost v tlaku, minimální nasákavost, odolnost vůči zemině, plísním či škůdcům, vynikající přilnavost k betonu a také dlouhou životnost. Extrudovaný polystyren tak může být použit například ve spodních částech staveb, místech styku izolace se zeminou a vlhkostí nebo také v těžkých provozních podmínkách.

 • Izolační vata

  Představuje jeden z nejlepších materiálů pro izolaci budov. Pro její výběr hovoří velmi dobré tepelné, zvukově-izolační a protipožární vlastnosti. Izolační vata se běžně vyrábí ze dvou typů materiálů. Minerální vaty se vyrábí tavením hornin (nejčastěji čediče či křemene). Mají větší měrnou hmotnost a bývají tužší. Skelná vata se vyrábí rozvlákňováním skla za současného přidávání přísad (nejčastěji formaldehydové pryskyřice). Vata má nižší měrnou hmotnost je pružnější.

  Vzhledem k vysoké odolnosti proti požáru a vysokým teplotám se používají v místech se zvýšeným požadavkem na požární bezpečnost. Izolační vaty jsou ideální izolací pro zateplení stropů a krovů, ale i fasád, či všude tam, kde není vhodné použití polystyrenu.

 • Lepenky

  Jedná se o stavební materiál napuštěný izolační látkou (např. asfaltem), případně opatřený plastovou vrstvou. Slouží zejména k voděodolné izolaci ve vrchních či spodních částech staveb. Lepenka je vhodná pro izolaci masivních konstrukcí či jako podkladní pás pod stavebním objektem. Má ale i různá další využití. Při výběru lepenky je třeba zvážit fyzikální vlastnosti daného výrobku a účel, ke kterému má sloužit.

Kontaktujte nás
2000 znaků zbývá

Informace pro zákazníky

Navštivte nás:

Tišnovská 305 (v areálu statku)
Kuřim 664 34
Otevírací doba:
Po - Pá:  7:00 - 16:00
BRUS, spol.s r.o. - ekatalog.czStavebniny a stavební materiály - ekatalog.cz
Kontaktujte nás
2000 znaků zbývá
Kontaktujte nás
2000 znaků zbývá